Ka maa-rahvas oskab merest kirjutada

Tartu linna ja maakonna õpilased on juba mitmel sügisel võistu jutte kirjutanud: liikumisaastal liikumisest, muusika-aastal muusikast. Seekord merest, sest kestab merekultuuriaasta. Võistelda saavad 4.-12.kl õpilased. Jutte koguneb tavaliselt üle saja, aktiivsemad on loomulikult nooremad. Paremate hulka jõudmiseks tuleb žüriid üllatada huvitava looga, põnevate kujundite ja/või erilise teemakäsitlusega.

Kambja õpilased kurtsid, et temaatika on võõravõitu- oleme ju maa-rahvas. Ometi tunnistati 7.kl töödest II koha vääriliseks Mattias Mägi meremeestejutt (pealkiri „Seitsmes laine“) ja 9.kl töödest III koha vääriliseks Gabriel Mältoni jutt, kus vanaisa elutarkust jagab (pealkiri „Merevärvide maailm“). Nii et maa-rahvas oskab merest mõelda ja kirjutada küll!

Juhendaja Tiina Tiideberg

Viimati uuendatud ( 10.05.2017 12.27 )