XI Taaderandi talisted möödusid Kambja kooli folkloorirühma hoogsal eestvedamisel

Kolm päeva kestnud Taaderandi talistetel Tartus Tiigi Seltsimajas lustisid novembri viimasel laupäeval ka Kambja valla pärimushuvilised noored. Need noored, kes tutvuvad meie rahvapärimusega kas igapäevast koolielu elades nagu see on Unipiha Algkoolis või pärimusringis nagu see toimib Kambja Ignatsi Jaagu Koolis.

Taaaderandi talisted, Tartu linna ja maakonna laste ja noorte talvised pärimuspäevad, toimusid Tiigi Seltsimaja eestvedamisel juba üheteistkümnendat korda. Kõik need 11 aastat on Kambja ja Unipiha koolinoored kokkutulnuid rõõmustanud.
Eha Jakobson, Marika Lehiste ja Lilia Kiuru on sedavõrd head pärimuse viljelejad ja noorte innustajad, et pälvisid tänavusel peol seni tehtu eest Tartu Linnavalitsuselt tänukirjad.

Need tublid naised on talistetel olnud ka noortepäeva eestvedajateks, ettevalmistusi teinud koostöös noorema rahvaga. See on eeskuju vääriv!
Võib päris kindel olla, et need noored, kes teavad kodupaiga ajalugu ja esivanemate sajandeid kestnud traditsioone, kes on mõtestanud laule-mänge-tantse ja kes on kogenud oma kätega loodut, on tugevad kestma praeguses üliavatud maailmas ja erinevate kultuuridega rahvasterändeis.

Aitäh teile, Kambja valla suured ja väikesed! Ootame teid Tartusse järgmisel aastal, rõõmu tooma XII Taaderandi talistetel!

Tiina Konsen
Taaderandi talistete eestvedaja

Olen käinud Taaderandi talistel juba üheksa aastat ja lähen kindlasti ka järgmised üheksa. Pean nende juures tähtsaks seda, et seal pole mingit võistlemist ega hindamissüsteemi, vaid lihtsalt selline vahva päev, kus lapsed saavad kokku ja õpivad midagi rahavapärimusest. Olen alati midagi sealt õppinud, olgu see rahvapärimusest või siis saada uusi esinemiskogemusi. Soovitan soojalt kõigile, kel aega ja tahtmist kaasa lüüa järgmisel aastal.

Andrus Pajumägi 9.klass

Suur tänu Kambja folkloorirühma õpilastele.

Suur tänu pillimängijatele koosseisus: Gabriel Mälton (kitarr), Hanna Aadusoo (ukulele), Ainar Lehiste (ukulele), Madli Lehiste (viiul), Lilia Kiuru (akordion)

Marika Lehiste

Kambja kooli folkloorirühma juhendaja

Viimati uuendatud ( 05.12.2016 14.06 )