Mitu paari jalgu on ämblikul?

Loodusainete viktoriin 2017Neljapäeval, 19. jaanuaril kogunesid kõik meie kooli 5.-9. klassi õpilased saali, et õppida ühes teistmoodi tunnis. Nimelt toimus juba kümnendat aastat järjest loodusainete viktoriin „Nuputa“.

Matemaatikaõpetaja Mare Mõisa oli koos loodusainete õpetajatest kolleegide Pille Lüdimoisi ja Kristjan Mahlaga valmistanud ette 16 küsimust, millele 12 kolmeliikmelist võistkonda püüdis leida õigeid vastuseid. Et ka kaasaelajatel põnev oleks ja nad saaksid kaasa mõelda, kuvati kõik küsimused projektori abil ekraanile. Kui võistkonnad olid oma kirjaliku vastuse ära andnud, näidati ekraanil õiget vastust koos selgituse või lahenduskäiguga. Nii õppisid tegelikult kõik, ka saalis olnud õpetajad.

Õiged vastused ei eeldanud niivõrd häid teadmisi, kuivõrd matemaatilist taipu, üldistusvõimet ja loogilist mõtlemist. Pusimist oli võistkondadel ikka üksjagu….

Kui punktid olid kokku arvutatud, selgus, et esikoht läks jagamisele VII a klassi 1. võistkonna ja VIII klassi 2. võistkonna vahel, teise koha saavutas VIII klassi 1. võistkond ja kolmandat kohta jagasid VII b 1. ja IX klassi 2. võistkond

Tubli töö, VII a klassi võistkond, kuhu kuulusid Epp Moorlat, Grete Grepp ja Robi Ilves ning VIII klassi 1.võistkond koosseisus Renet Einalo, Henry Lukk ja Kaspar Viin!

Ja muide, kaks isa ja kaks poega jagasid omavahel kolm õuna nii, et igaüks sai ühe õuna. Kas sina tead, kuidas see on võimalik?

Viimati uuendatud ( 25.01.2017 15.09 )