See oli niiii ilus!

Hanna Aadusoo17. novembril toimus Laulupeomuuseumis järjekordne L. Koidulale pühendatud etlusvõistluse Tartu linna ja maakonna eelvoor.

Lisaks Koidulauliku loomingule tuli esitada teinegi pala. Seekord võis valida vabalt nii autori kui vormi: loeti nii proosat, draamat kui luulet. Võistlejaid oli 22, neist enamik põhikoolist.

Meie kooli esindas Hanna Aadusoo 9. klassist, kes lisaks isamaalüürikale kandis ette Kati monoloogi A. Gailiti teosest „Nipernaadi“. Hanna tunnistati maakonna parimaks (edestas ka gümnasiste) ja 12. detsembril ootab teda ees vabariiklik võistlus Pärnus.

Kui Hanna järgmisel päeval kooli tuli ja kirjanduse tunnis oma klassile esines, kestis aplaus kaua-kaua. Üks noormees kommenteeris seda sõnadega: “See oli niiii ilus!“

Eesti keele ja kirjanduse õpetaja Tiina Tiideberg

Viimati uuendatud ( 22.11.2016 17.12 )